Kanalga ulanish:https://t.me/qonun_va_huquq
Bugun Samarqand viloyat Matbuot uyida viloyat adliya boshqarmasi boshlig‘i Salohiddin Sattarov ishtirokida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Tadbirda viloyat adliya boshqarmasi hamda tuman va shahar adliya bo‘limlari tomonidan joriy yilning 9 oy yakunlari bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar sarhisobi muhokama qilindi.
Anjumanda ommaviy axborot vositalari vakillari, blogerlar hamda ijtimoiy tarmoq faollari faol ishtirok etdilar. Tadbir davomida viloyat adliya boshqarmasi boshlig‘i
S. Sattarov tomonidan  adliya faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ko‘rgazmali taqdimot  orqali erishilgan natijalar va kelgusidagi ustuvor vazifalar batafsil yoritildi.
Muloqot davomida asosan kadastr masalalari, davlat xizmatlari ko‘rsatish tizimi hamda O‘RQ-937-sonli Qonun — o‘zboshimchalik bilan egallangan yer uchastkalariga nisbatan mulk huquqini tan olish tartiblariga oid savollar muhokama qilindi.
Anjuman ochiq muloqot va savol-javob ruhida o‘tib, adliya boshqarmasi vakillari tomonidan berilgan savollarga batafsil javoblar qaytarildi.
07
“Ma’naviyat soati” doirasida “Kiberxavfsizlik – zamonaviy hayotda ishonch va ogohlik garovi” mavzusida tadbir o‘tkazildi.
Samarqand viloyat adliya boshqarmasida navbatdagi “Ma’naviyat soati” bo‘lib o‘tdi. Tadbir 2025-yil yakuniga qadar aholining kibermadaniyatini yuksaltirish va kibergigiyena ko‘nikmalarini shakllantirishga qaratilgan kompleks targ‘ibot-tashviqot dasturi ijrosi doirasida, shuningdek, 2025-yil noyabr oyining mamlakatimizda “Kibermadaniyatni yuksaltirish oyligi” sifatida e’lon qilingani munosabati bilan tashkil etildi.
Ushbu ma’naviy-ma’rifiy uchrashuvda “Kiberxavfsizlik – zamonaviy hayotda ishonch va ogohlik garovi” mavzusi muhokama qilindi. Tadbirda Samarqand viloyati IIB Axborot texnologiyalari sohasidagi jinoyatlarga qarshi kurashish boshqarmasi HPB muhim topshiriqlar bo‘yicha inspektori, kapitan Jurabek  Nuraliyev  ishtirok etdi.